ENIGMA 20 lat

enigma

ars poetica

o poecie

celebra

Jesienią 1979 roku wygrałem pierwszy w swoim życiu konkurs literacki. Od tamtego momentu, jak jedno mgnienie, minęło już 20 lat jak publikuję swoje utwory literackie. Nadszedł czas jubileuszu. Jednak dwudziestolecie pracy twórczej nie jest żadnym wyczynem, a nawet osiągnięciem. Jest to czysto chronologiczne wydarzenie. Niemniej stwarza okazję do celebry.

Poeta mawia: to co "nie ma sensu jest piękne". Obchodzenie jubileuszu nie ma sensu, a zatem jest piękne. Podsumowywanie dwudziestolecia pod kątem sukces w i ich skali jest bezprzedmiotowe, albowiem sztuka nie podlega regułom ilościowym. Co w tej sytuacji pozostało? - Ars Poetica - zbiór osobliwych wierszy.

Chyba każdy twórca w swoim dorobku posiada zapiski poświęcone własnej pracy. Podobnie jest w moim przypadku. Przez te wszystkie lata zebrało się tego trochę. Powstawały one w różnym okresie i odzwierciedlają różne stany ducha.

Jeśli jest jakiś dobry moment na podzielenie się wierszami opowiadającymi o tworzeniu, bywaniu poetą i poezji to chyba właśnie jubileusz.

Juliusz Erazm Bolek